دوره آموزشی فتوشاپ در معماری

academy · 1400/07/27

رشته معماری در قرن بیست و یکم شاهد تحول وسیعی از شیت‌های دستی و ارائه به یک شکل دیجیتالی از نمایش بوده است. امروزه با اختراع نرم‌افزاری مانند اتوکد، Revit، فتوشاپ، ایلوستریتور، کرگدن، SketchUp ،3DMax و غیره چندین روش نمایشی دیجیتالی وجود دارد که در این نرم‌افزارها، برخی از آن‌ها برای نمونه‌های دوبعدی استفاده می‌شود، درحالی‌که برخی از آن‌ها برای مدل‌سازی و رندر سه‌بعدی استفاده می‌شوند.

در میان همه این‌ها، فتوشاپ بستری را برای هر نوع ویرایش یا ارائه تصویر در اختیار معماران قرار می‌دهد. فتوشاپ نه تنها زبان تصویر را بهبود بخشیده بلکه گزینه‌هایی را برای ارائه تصاویر واقع‌گرایانه ارائه می‌دهد.

نرم افزار فتوشاپ از ابزارهای کاربردی برای خلق تصویر با کیفیت بالا و مناسب برای ویرایش‌های نهایی است که آشنایی با آن امری حیاتی است. در زمنیه‌های طراحی علی‌الخصوص معماری، نتیجه نهایی پروژه بسیار اهمیت دارد تا توانایی جلب نظر کارفرما یا استاد را داشته باشد. بدین صورت فوتوشاپ با قابلیت سیستم لایه‌بندی این امکان را به شما می‌دهد تا پروژه خود را ویرایش، ارتقا و بهتر ارائه کنید و به اصطلاح خروجی خامی در اختیار نداشته باشید. در این راستا در این دوره آموزشی مجموعه‌ای از نکات فتوشاپ، شیت‌بندی و نمونه‌های موردی فراهم آورده شده است.

اهداف کلی دوره عبارتند از:

-آشنایی با نرم‌افزار فتوشاپ

-آشنایی کامل با ابزارهای نرم‌افزار فتوشاپ و کاربرد آنها

-آشنایی کامل با پست پرو کردن در فتوشاپ

-آشنایی کامل با شیت‌بندی در فتوشاپ

اطلاعات دوره

سطح دشواری: متوسط

مدرس دوره

فصل اول

فصل دوم

آزمون 

این بخش هیچ درسی ندارد.

بخسسش جدید

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات دوره

سطح دشواری: متوسط